ÜSKÜDAR’DAN İCAT ÇIKARMA ATÖLYESİ

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Üsküdar Üniversitesi öğrenci konseyi tarafından Türkiye’nin farklı birçok bölgesinde sosyal sorumluluk projelerini hayata geçiren Üsküdarlı öğrencileri yeni bir projeye daha imza attı. Kocaeli Kartepe Arslanbey Ortaokuluna icat çıkarma atölyesi kurdu. Atölyede yüzlerce kitap, zeka geliştirici oyunlar, tablet ve bilgisayarlar yer alıyor.

Üsküdar Üniversitesi SKS Direktörlüğü 2017-2018 akademik yılı çalışmaları kapsamında 200’ün üzerinde etkinliğe imza atarken, öğrenci konseyi ile onlarca sosyal sorumluluk projesini de hayata geçiriyor.

Üsküdarlı öğrenciler Rektör Prof. Dr. Nevzat TARHAN’ın da önerisi ile şimdi de ‘’icat çıkarma atölyesi’’ kurdu.

Kocaeli Kartepe Aslanbey Ortaokuluna yüzlerce kitap, çeşitli zeka  geliştirici oyunlar, tablet ve bilgisayarların yer aldığı icat çıkarma atölyesi kuruldu. SKS Direktörü Özcan DEMİR ve Öğrenci Konsey Başkanı Faruk Samet Varan tarafından Arslanbey Ortaokulu Müdürü Nurdan Karpuz ve Müdür Yardımcısı İlknur Altuntaş’a Prof. Dr. Nevzat TARHAN’ın hitaplarından oluşan birer set de hediye edildi. İcat çıkarma atölyesi için 15 bin TL’lik bütçeyi öğrenciler, kermesler, gezi organizasyonları, STK’lar ve Belediyelerden destekle oluşturuldu.